28. 2. 2019

AUTORSKÉ SETKÁNÍ
S AMI VITALE výstava
NADĚJE X VYHYNUTÍ

Zveme vás na komentovanou výstavu prestižní fotografky a jedné z členek týmu National Geographic, Ami Vitale, která do Prahy přijíždí zahájit výstavu svých fotografií. Americká fotografka Ami Vitale je legendou nejen reportážní fotografie. Poté, co dvě dekády fotografovala válečné konflikty v téměř stovce zemí, se pomalu začala přiklánět k dokumentování vzájemného působení člověka a přírody. Nyní tvoří své vlastní projekty a do Prahy přiváží svou výstavu NADĚJE X VYHYNUTÍ – HOPE X EXTINCTION.

Ami Vitale paralelně pracuje na několika projektech, ke kterým se neustále vrací. Fotografka se soustředí na příběhy lidí, kteří zachraňují, co z přírody zbylo. Na výstavě představíme příběhy ze Sloního sirotčince v Keni, dále projekt z čínské pandí porodnice a rezervace. Nejznámějším příběhem spjatým s Českou Republikou, je transport čtyř bílých nosorožců ze zoo Dvůr Králové do přírodní rezervace Ol Pejeta v Keni. Ami Vitale dokumentovala převoz a adaptaci tohoto ohroženého druhu na pokraji vymření v novém prostředí. Minulý rok zachytila poslední momenty života bílého nosorožce Sudána, který byl poslední samec svého druhu.

Fotografka, spisovatelka a filmařka Ami Vitale procestovala téměř 100 zemí, kde byla svědkem občanských nepokojů a násilí. Kvůli své práci žila v hliněných chýších a válečných zónách, dostala malárii a oblékla si pandí oblek – a to vše v souladu s její filozofií "žít příběh".

Během své kariery získala prestižní ocenění: World Press Photo (v roce 2018 zvítězila v kategorii Příroda), cenu International Photographer of the Year, cenu Daniela Pearla za vynikající reportáž a mimo jiné ji Národní asociace fotožurnalistů ocenila jako Fotografku roku. Její tvorba zachycuje témata jako vymírání divoké zvěře, globální migrace spojené se změnou klimatu. Ami Vitale přednáší a vede workshopy po celé Americe, Evropě a Asii. Její práce jsou vystavovány v muzeích, galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Je zakládající členkou týmu Ripple Effect Images, kolektivu vědců, spisovatelů, fotografů a filmových tvůrců, jejichž posláním je vytvářet silné příběhy, které ilustrují specifické problémy žen v rozvojových zemích.

Termín: 28. února 2019, 17:30 hodin

Místo: Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00, Praha 5 (hned u výstupu z metra B - Nové Butovice)

Vstupné: PRO ČTENÁŘE NATIONAL GEOGRAPHIC, KTEŘÍ SE PROKÁŽÍ LETOŠNÍM ČÍSLEM ČASOPISU, VSTUP ZDARMA
OSTATNÍ 80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné) – platba na místě

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s.