Čtvrtek 25. 7. 2019

Jednodenní kurz tvůrčího psaní

Baví vás psát a pořád máte pocit, že to není úplně ono?

Připravili jsme pro vás i jednodenní kurzy tvůrčího psaní, kde se v tomto umění můžete zdokonalit pod vedením zkušené lektorky a editorky časopisu National Geographic, Dany Emingerové. Začnete pracovat na tom, jak vystoupit z řady anonymních autorů, když vyberete pro svou povídku či reportáž originální úhel pohledu. Dana vám ukáže, jak na to, dodá vám odvahu a zábavnou metodou zpětné vazby vás bude učit jasně a srozumitelně vyprávět o výjimečných i zdánlivě obyčejných věcech.

V ceně kurzu je navíc půlroční předplatné National Geographic v hodnotě 499 Kč + aktuální vydání časopisu zdarma.

Lektor kurzu: Dana Emingerová

Dlouholetá editorka české redakce National Geographic, publicistka a spisovatelka Dana Emingerová celý život ráda cestuje. Napsala mnoho cestopisů pro tištěná média a internet. Vydala deset knih. Nejznámější je Živel Lustig aneb Jak se píše kniha, která přináší unikátní portrét slavného klasika české literatury přes jeho literární semináře.

„Kurzy tvůrčího psaní vedu v duchu Arnošta Lustiga, neboť si považuji za čest, že jsem byla jeho žákyní, a mohu to, co mě naučil, předávat dál,“ říká známá novinářka. Lustigovu interaktivní metodu výuky tvůrčího psaní přetavila i pro výuku cestopisů. Vloni o ní vyprávěla v pořadu Všechnopárty.

Detailní popis kurzu:

Během jednoho dne poodhalíte roušku zákonitostí dobrého psaní a budete se učit, jak jasně sdělit, co nového či převratného Vaše cestopisy přinášejí. Sebelepší námět totiž nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost!

Kurz je otevřen pro maximálně dvanáct lidí, kteří chtějí dobře psát, a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budete své cestopisy číst, diskutovat nad texty, naslouchat jeden druhému. A upřímná zpětná vazba vás bude posouvat kupředu.

Podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat, je napsání domácího úkolu už před začátkem kurzu:

1. Přineste si cca jednostránkový text (určitě ho uměle nenatahujte) na téma Můj nejzajímavější zážitek z cest (pozor!!! nejde o úvahu, co je zajímavé, ale musíte opravdu vybrat zážitek, který ostatní zaujme).

2. Projděte cestovatelské rubriky novin a časopisů a přineste jeden článek, který Vás opravdu zaujal.

3. Na kurz si ideálně přineste svůj notebook, ale i obyčejný notes stačí. A pak už jen kuráž, píle, dobrá nálada 😊. Pokud zvládnete, doporučujeme přečíst předmluvu knihy Umění fikce.

Mnozí účastníci kurzu už mají své vlastní úspěšné cestovatelské weby (http://yakovo.blog.cz/). Podívejte se zde, jak může vypadat text ráno a již odpoledne na kurzu.

Cena jednodenního kurzu: 3 000 Kč vč. DPH. V ceně jsou podkladové materiály, půlroční předplatné časopisu National Geographic v hodnotě 499 Kč + aktuální vydání časopisu National Geographic.

Místo konání: CZECH PHOTO CENTRUM, Seydlerova 2835/4, Praha 5 – Stodůlky (ihned u metra B – Nové Butovice)

Termín: čtvrtek 25.7. od 10 do 17:00 hodin. Počet míst je omezen, proto mají přednost uchazeči se zaplaceným kurzovným.