4. - 5. května 2019

Kurz psaní cestopisů
s National Geographic

Rádi cestujete a pak chcete sdílet své zážitky s ostatními? Píšete cestovní blogy? Pak právě pro Vás je víkendový kurz Psaní cestopisů s National Geographic. Naučíte se, jak vystoupit z řady anonymních autorů, když vyberete pro svou reportáž originální úhel pohledu. Nahlédnete pod pokličku legendárního časopisu a zjistíte, v čem tkví kouzlo strhujících cestopisů. Ti nejlepší pak dostanou i prostor na webových stránkách NG.

Lektor kurzu: Dana Emingerová 
Dlouholetá editorka české redakce National Geographic, publicistka a spisovatelka Dana Emingerová celý život ráda cestuje. Napsala mnoho cestopisů pro tištěná média a internet. Vydala deset knih. Nejznámější je Živel Lustig aneb Jak se píše kniha, která přináší unikátní portrét slavného klasika české literatury přes jeho literární semináře.

Kurzy tvůrčího psaní vedu v duchu Arnošta Lustiga, neboť si považuji za čest, že jsem byla jeho žákyní, a mohu to, co mě naučil, předávat dál,“ říká známá novinářka. Lustigovu interaktivní metodu výuky tvůrčího psaní přetavila i pro výuku cestopisů. Vloni o ní vyprávěla v pořadu Všechnopárty.

Detailní popis kurzu: 
Psaní má své zákonitosti, které je třeba znát a zažít. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného Vaše cestopisy přinášejí. Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost!

Kurz je otevřen pro maximálně dvanáct lidí, kteří chtějí dobře psát, a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budete své cestopisy číst, diskutovat nad texty, naslouchat jeden druhému. A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako blesk.

Podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat, je napsání domácího úkolu už před začátkem kurzu: 
1. Přineste si cca jednostránkový text (určitě ho uměle nenatahujte) na téma Můj nejzajímavější zážitek z cest (pozor!!! nejde o úvahu, co je zajímavé, ale musíte opravdu vybrat zážitek, který ostatní zaujme). 
2. Projděte cestovatelské rubriky novin a časopisů a přineste jeden článek, který Vás opravdu zaujal.

Mnozí účastníci kurzu už mají své vlastní úspěšné cestovatelské weby (http://yakovo.blog.cz/). Podívejte se zde, jak může vypadat text ráno a již odpoledne na kurzu.

Cena víkendového kurzu: 5 000 Kč vč. DPH. V ceně jsou podkladové materiály, oběd, celoroční předplatné časopisu National Geographic v hodnotě 998 Kč + aktuální vydání časopisu National Geographic.

Místo konání: CZECH PHOTO CENTRUM, Seydlerova 2835/4, Praha 5 – Stodůlky (ihned u metra B – Nové Butovice)

Termín: sobota 4. – neděle 5. května od 10 do 17:30 hodin. Počet míst je omezen, proto mají přednost uchazeči ze zaplaceným kurzovným.

REGISTRACE ZDE