Vyhrajte vstupenku na hlavní událost

Týdne inovací 2023

Osmý ročník největší události v oblasti inovací a umělé inteligence 

Hlavní událost: 10 října, Budova ČSOB, Radlická 333, Praha, 8.00 hod. 

Doprovodné události: od 4. do 22.10. v řadě měst ČR 

Hlavní událost Týdne inovací se uskuteční v úterý 10. října v budově ČSOB v Praze Radlicích a nabídne účastníkům pestrý program. Jednak mezinárodní konferenci, která nastolí v rámci dvanácti panelových diskusí témata jako je role umělé inteligence v mnoha oblastech našich profesních i osobních životů, dále inovace v oblasti životního prostředí, budoucnost práce a pracovního prostředí, inovace ve zdravotnictví či zastoupení žen v technologických oborech atd. 

 

V debatě vystoupí celá řada předních expertů z Česka i zahraničí, například Abran Maldonado, globálně uznávaný odborník na umělou inteligenci (AI), který je v současné době oficiálním ambasadorem společnosti OpenAI, jež vyvinula ChatGPT. Také Umberto Fugiglando z projektu Space Bubbles Massachusettského technologického institutu (MIT), jehož cílem je zastavení klimatické změny ad.

Chybět nebudou ani představitelé české inovační špičky, třeba specialista na AI Tomáš Mikolov z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

 

Druhou částí hlavní události bude inovační veletrh, který představí přibližně 40 přelomových inovativních projektů z různých oborů světa moderních technologií, pocházejících z České republiky i zahraničí. Například britský Unmanned Life, který řeší flotilové řízení mobilních robotů nebo dronů, dále český startup Z-Bionics, jenž vyvinul oceňovanou bionickou paži Z-Arm, či kráčející čtyřnozí roboti SPOT s robotickou rukou z dílny FEL ČVUT. 

 

Po celý den budou probíhat také inspirativní semináře. Je jich připraveno víc než 70 a povedou je například ekonom a spisovatel Tomáš Sedláček, influencer Karel Kovy Kovář, světově úspěšná architektka Eva le Peutrec, technologický youtuber Petr Mára, jedna z nejúspěšnějších českých manažerek Senta Čermáková a mnoho dalších.

Více informací na www.tydeninovaci.cz